Informacja o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Zgodnie z art. 3, ust. 3 ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego, zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego można dokonać ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej za pośrednictwem usługi udostępnionej przez ministra właściwego ds. informatyzacji.
W Urzędzie Gminy Rypin zgłoszenia można dokonać ustnie w pokoju nr 5, pisemnie poprzez przesłanie zgłoszenia na adres Urzędu Gminy Rypin lub elektronicznie poprzez platformę e-Puap. Nie ma możliwości dokonania takiego zgłoszenia telefonicznie.
Chęć głosowania korespondencyjnego wyborca powinien zgłosić najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r. 
Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r., natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.Więcej szczegółów znajduje się w informacji Państwowej Komisji Wyborczej.

Informacja Państwowej Komisji Wyborczej (201kB) pdf

Załącznik nr 1 - Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju (15kB) word
Załącznik nr 2 - Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą (15kB) word

metryczka


Wytworzył: Mariusz Paprocki (5 czerwca 2020)
Opublikował: Mariusz Paprocki (5 czerwca 2020, 19:50:11)

Ostatnia zmiana: Mariusz Paprocki (5 czerwca 2020, 20:56:27)
Zmieniono: literówka

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 406