Ogłoszenie w sprawie przyjmowania wniosków o zakup preferencyjny węgla

Zgodnie z art. 34, ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. z 2022r., poz. 2236) informuję, że Gmina Rypin przystępuje do zakupu paliwa stałego w celu jego dalszej odsprzedaży mieszkańcom gminy Rypin, po cenach preferencyjnych.

Począwszy od dnia 7 listopada 2022 roku (poniedziałek), w holu budynku Urzędu Gminy Rypin przyjmowane będą wnioski o zakup preferencyjny węgla. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności złożenia w urzędzie. Wzór wniosku został zamieszczony poniżej. Uprawnione do złożenia wniosku są wszystkie gospodarstwa domowe, którym przysługuje dodatek węglowy. Maksymalna ilość węgla, jaką będzie można zakupić po niższej cenie to 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku oraz 1,5 tony w okresie od 1 stycznia 2023 roku do 30 kwietnia 2023 roku. Po złożeniu wniosku, pracownicy urzędu dokonają jego weryfikacji, wystawią fakturę, która po opłaceniu będzie umożliwiała odbiór węgla ze składu będącego własnością przedsiębiorcy, zlokalizowanego na terenie gminy Rypin lub miasta Rypina. O punktach odbioru węgla oraz ostatecznej cenie, która nie będzie wyższa niż 2.000 zł za 1 tonę, poinformujemy po zakończeniu negocjacji z przedsiębiorcami.

Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy z Polską Grupą Energetyczną, na podstawie której będziemy mogli zakupić węgiel w celu jego dalszej dystrybucji do mieszkańców.

Wójt Gminy Rypin
 
dr inż. Janusz Tyburski


Do pobrania:

WNIOSEK O PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO DLAGOSPODARSTWA DOMOWEGO (24kB) word

WNIOSEK O PREFERENCYJNY ZAKUP PALIWA STAŁEGO DLAGOSPODARSTWA DOMOWEGO (347kB) pdf

 

metryczka


Wytworzył: Wójt Gminy Rypin (4 listopada 2022)
Opublikował: Agnieszka Liszewska (4 listopada 2022, 14:15:06)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1701