Komunikat w sprawie dystrybucji węgla

Informujemy, że na teren gminy dotarły pierwsze transporty opału, w związku z czym rozpoczynamy proces dystrybucji węgla dla mieszkańców.

Tak jak już wcześniej informowaliśmy, wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, przy czym w początkowym okresie sprzedaży opału pierwszeństwo mają osoby chore, samotne i korzystające z pomocy GOPS w Rypinie. Weryfikacji wniosków dokonuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rypinie.

Cena węgla to 2 000zł/1tonę wraz z kosztami transportu do odbiorcy.

Z osobami, których wniosek został rozpatrzony pozytywnie, będziemy kontaktować się telefonicznie, prosząc o przyjście do urzędu (pokój nr 28 – I piętro), gdzie wystawiona zostanie faktura. Fakturę należy opłacić w kasie urzędu najlepiej kartą, lub gotówką. Ze względu na pewne ograniczenia wpłat gotówkowych w kasie bardzo prosimy o uiszczanie płatności kartami. Istnieje możliwość dokonania przelewu na konto Gminy Rypin, jednak węgiel będzie mógł zostać wydany dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym urzędu. Po dokonaniu wpłaty, kupujący zostanie skierowany do jednego z dwóch składów zlokalizowanych na terenie gminy Rypin:

1. Centrum Budowlane i Opał-Piotr Rakoczy, Sadłowo 16A, 87-500 Rypin,
2. Usługi Transportowe – Cezary Jankowski, Rusinowo 18, 87-500 Rypin.
Istnieje możliwość odbioru węgla we własnym zakresie jak również workowania węgla na składzie za dodatkową opłatą: 120zł/1tonę – płatność indywidualnie dokonywana w składzie opału.

Skład w Sadłowie będzie obsługiwał miejscowości dostawy: Dębiany, Dylewo, Godziszewy, Iwany, Jasin, Kwiatkowo, Linne, Nowe Sadłowo, Puszcza Miejska, Puszcza Rządowa, Sadłowo, Sadłowo Rumunki, Sikory, Stawiska, Stępowo, Zakrocz.

Skład w Rusinowie natomiast będzie obsługiwał miejscowości dostawy: Balin, Borzymin, Cetki, Czyżewo, Głowińsk, Kowalki, Ławy, Marianki, Podole, Rakowo, Rusinowo, Rypałki Prywatne, Starorypin Prywatny, Starorypin Rządowy.
 
Wnioski o preferencyjny zakup węgla obecnie są przyjmowane w urzędzie gminy w pokoju nr 28 – I piętro.

metryczka


Wytworzył: Mariusz Paprocki (11 listopada 2022)
Opublikował: Agnieszka Liszewska (25 listopada 2022, 08:00:16)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 547